Narybek

Ryby do stawów

  Prezentujemy najpopularniejsze gatunki ryb polskich wybieranych do prywatnych stawów hodowlanych. Cena każdej ryby uzależniona jest od wielkości osobnika, oraz dostępności gatunku na daną porę roku, w celu uzyskania informacji jakie aktualnie są ceny i wielkości poszukiwanej ryby zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.   Karp królewski – Cyprinus carpio Zaliczany do karpiowatych gatunek ryby słodkowodnej, która wybierana jest bardzo często w celach hodowlanych. Znana ryba konsumpcyjna – kupowana głównie na Wigilię.
  Karp sazan – Cyprinus carpio Zaliczany do karpiowatych gatunek ryby słodkowodnej, uznawany za dziki gatunek, budowa ciała podobna do karpia słodkowodnego, całe ciało pokryte łuskami.  
  Karaś pospolity – Carassius carassius Słodkowodna ryba wchodząca w skład rodziny karpiowatych. Obecnie coraz rzadziej spotykana w naturalnych siedliskach. Chętnie kupowana do stawów hodowlanych.
Lin – Tinca tinca Ryba słodkowodna zaliczana do karpiowatych. Jest wyłącznym przedstawicielem rodzaju Tinca. Lin jest często hodowany jako ryba konsumpcyjna.  
  Sandacz pospolity – Sander lucioperca Ryba zaliczana do okoniowatych, która jest drapieżnikiem żywiącym się planktonem, narybkiem oraz mniejszymi rybami. Preferuje głębokie i mętne zbiorniki wodne.  
  Szczupak pospolity – Esox lucius Drapieżna ryba słodkowodna zaliczana do szczupakowatych występująca w wielu akwenach. Sprawdza się przy regulacji populacji w stawach – powoduje zmniejszenie zarybienia.  
  Pstrąg tęczowy – Oncorhynchus mykiss Ryba zaliczana do rodziny łososiowatych. Pstrąg tęczowy jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków hodowlanych cenionych ze względu na swój smak.  
  Sum europejski – Silurus glanis Sum europejski, inaczej sum pospolity to gatunek ryb zaliczanych do sumowatych. W naturze spotykany głównie w rzekach oraz w zbiornikach zaporowych, rzadziej w jeziorach. Także używany w hodowli.  
  Węgorz europejski – Anguilla anguilla Ryba zaliczana do węgorzowatych, która najczęściej bytuje w ciepłych, porośniętych zbiornikach wodnych. Potrafi oddychać powietrzem atmosferycznym, dzięki czemu może wytrzymać także czasowe niedobory tlenu.  
  Jesiotr – Acipenser Ryba z rodziny jesiotrowatych, która naturalnie bytuje w Bałtyku. Używana również w hodowli w stawach pstrągowych i karpiowych. Jej mięso jest wysoce cenione, a z ikry przygotowuje się kawior.  
  Amur biały – Ctenopharyngodon idella Ryba z rodziny karpiowatych. Często wybierana do stawów hodowlanych, wędkarskich. Może być używana przy przebudowie składu roślinnego zbiorków wodnych. W naturze żyje głównie w rzekach i jeziorach na nizinach, w tym między innymi w dorzeczu Amuru.  
  Miętus pospolity – Lota lota Ryba dorszokształtna, która jest wyłącznym przedstawicielem rodzaju Lota. Często używana jako ryba hodowlana ze względu na wartościowe mięso. Żyje przy dnie, z dala od światła słonecznego, także w kryjówkach.  
  Tołpyga pstra – Hypophthalmichthys nobilis Słodkowodna ryba zaliczana do rodziny karpiowatych, która ma duże znaczenie gospodarcze. Wywodzi się z Chin, gdzie hodowana była już ponad 2 tysiące lat temu. Preferuje ciepłe wody. Żywi się fitoplanktonem i zmniejsza zarastanie zbiorników wodnych.  

Ryby ozdobne do oczek wodnych

  Przedstawiamy dostępne w naszej ofercie kolorowe ryby ozdobne do oczek wodnych, stawów parkowych.   Karaś ozdobny – Carassius auratus Efektowna odmiana ryby słodkowodnej zaliczanej do karpiowatych. Może mieć kolor pomarańczowy, czerwony, żółty, biały. Wywodzi się z Chin. Chętnie wybierana do małych stawów i oczek wodnych. Popularnie nazywana złotą rybką.  
  Złota orfa – Leuciscus idus v. orpha Odmiana jazia, nazywana także złotym jaziem. Wchodzi w skład rodziny karpiowatych. Jest skoczna. Przybiera złocisto-czerwone albo pomarańczowe ubarwienie. Najlepiej prezentuje się w oczkach wodnych i stawach w dużych ławicach.  
  Złoty lin – Tinca tinca gold Barwna odmiana lina, który jest rodzajem ryby karpiowatej. Posiada złotawy kolor łusek. Często kupowany do przydomowych oczek i parkowych stawów. Może osiągać spore rozmiary.