Narybek

Ryby do stawów


Prezentujemy najpopularniejsze gatunki ryb polskich wybieranych do prywatnych stawów hodowlanych.


Cena każdej ryby uzależniona jest od wielkości osobnika, oraz dostępności gatunku na daną porę roku, w celu uzyskania informacji jakie aktualnie są ceny i wielkości poszukiwanej ryby zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.


Karp królewski – Cyprinus carpio
Zaliczany do karpiowatych gatunek ryby słodkowodnej, która wybierana jest bardzo często w celach hodowlanych. Znana ryba konsumpcyjna – kupowana głównie na Wigilię.Karp sazan – Cyprinus carpio
Zaliczany do karpiowatych gatunek ryby słodkowodnej, uznawany za dziki gatunek, budowa ciała podobna do karpia słodkowodnego, całe ciało pokryte łuskami.
Karaś pospolity – Carassius carassius
Słodkowodna ryba wchodząca w skład rodziny karpiowatych. Obecnie coraz rzadziej spotykana w naturalnych siedliskach. Chętnie kupowana do stawów hodowlanych.Lin – Tinca tinca

Ryba słodkowodna zaliczana do karpiowatych. Jest wyłącznym przedstawicielem rodzaju Tinca. Lin jest często hodowany jako ryba konsumpcyjna.
Sandacz pospolity – Sander lucioperca
Ryba zaliczana do okoniowatych, która jest drapieżnikiem żywiącym się planktonem, narybkiem oraz mniejszymi rybami. Preferuje głębokie i mętne zbiorniki wodne.
Szczupak pospolity – Esox lucius
Drapieżna ryba słodkowodna zaliczana do szczupakowatych występująca w wielu akwenach. Sprawdza się przy regulacji populacji w stawach – powoduje zmniejszenie zarybienia.
Pstrąg tęczowy – Oncorhynchus mykiss
Ryba zaliczana do rodziny łososiowatych. Pstrąg tęczowy jest jednym z najczęściej wybieranych gatunków hodowlanych cenionych ze względu na swój smak.
Sum europejski – Silurus glanis
Sum europejski, inaczej sum pospolity to gatunek ryb zaliczanych do sumowatych. W naturze spotykany głównie w rzekach oraz w zbiornikach zaporowych, rzadziej w jeziorach. Także używany w hodowli.
Węgorz europejski – Anguilla anguilla
Ryba zaliczana do węgorzowatych, która najczęściej bytuje w ciepłych, porośniętych zbiornikach wodnych. Potrafi oddychać powietrzem atmosferycznym, dzięki czemu może wytrzymać także czasowe niedobory tlenu.
Jesiotr – Acipenser
Ryba z rodziny jesiotrowatych, która naturalnie bytuje w Bałtyku. Używana również w hodowli w stawach pstrągowych i karpiowych. Jej mięso jest wysoce cenione, a z ikry przygotowuje się kawior.
Amur biały – Ctenopharyngodon idella
Ryba z rodziny karpiowatych. Często wybierana do stawów hodowlanych, wędkarskich. Może być używana przy przebudowie składu roślinnego zbiorków wodnych. W naturze żyje głównie w rzekach i jeziorach na nizinach, w tym między innymi w dorzeczu Amuru.
Miętus pospolity – Lota lota
Ryba dorszokształtna, która jest wyłącznym przedstawicielem rodzaju Lota. Często używana jako ryba hodowlana ze względu na wartościowe mięso. Żyje przy dnie, z dala od światła słonecznego, także w kryjówkach.
Tołpyga pstra – Hypophthalmichthys nobilis
Słodkowodna ryba zaliczana do rodziny karpiowatych, która ma duże znaczenie gospodarcze. Wywodzi się z Chin, gdzie hodowana była już ponad 2 tysiące lat temu. Preferuje ciepłe wody. Żywi się fitoplanktonem i zmniejsza zarastanie zbiorników wodnych.Ryby ozdobne do oczek wodnych


Przedstawiamy dostępne w naszej ofercie kolorowe ryby ozdobne do oczek wodnych, stawów parkowych.


Karaś ozdobny – Carassius auratus
Efektowna odmiana ryby słodkowodnej zaliczanej do karpiowatych. Może mieć kolor pomarańczowy, czerwony, żółty, biały. Wywodzi się z Chin. Chętnie wybierana do małych stawów i oczek wodnych. Popularnie nazywana złotą rybką.
Złota orfa – Leuciscus idus v. orpha
Odmiana jazia, nazywana także złotym jaziem. Wchodzi w skład rodziny karpiowatych. Jest skoczna. Przybiera złocisto-czerwone albo pomarańczowe ubarwienie. Najlepiej prezentuje się w oczkach wodnych i stawach w dużych ławicach.
Złoty lin – Tinca tinca gold
Barwna odmiana lina, który jest rodzajem ryby karpiowatej. Posiada złotawy kolor łusek. Często kupowany do przydomowych oczek i parkowych stawów. Może osiągać spore rozmiary.